Aconcagua

Parque Provincial Aconcagua je národní park v západní části Argentiny přiléhající k hranicím s Chile na jehož území se nachází…

Parque Provincial Aconcagua je národní park v západní části Argentiny přiléhající k hranicím s Chile na jehož území se nachází i nejvyšší hora obou Amerik, Cerro Acongagua měřící 6962 metrů.

Výstup na Aconcagua (samozřejmě nejjednodušší možnou cestou) zabírá něco kolem dvou týdnů i s nutnou aklimatizací. Pro ty, kteří se necítí na to vystupat až na vrchol, je zde k disposici základna na hranici věčného sněhu. Od prosince do března je zde nutné povolení a to jak pro pěší výpravy po horách tak pro vysokohorské horolezecké aktivity a hlídači parku každého, kdo ho nemá, vrátí zpět. Povolení lze sehnat v Mendoze a nebo využít služeb nějaké turistické kanceláře, která nabízí výlety.

Aconcagua je samozřejmě zdejším největším lákadlem, ale kromě ní stojí za vidění i Most Inka (Puente del Inca), nádherný přírodní skalní útvar ve výši 2720 kilometrů. A z hlediska historie či mezinárodních vztahů určitě je zajímavý pomník Cristo Rendedor postavený v roce 1902 po ukončení krvavých hraničních sporů mezi Argentinou a Chile.