Dahab


Jižní pobřeží Sinaje a zvláště kouzelné město Dahab začíná být stále častějším cílem turistů z celého světa.  Slovo Dahab znamená v arabštině zlato, ale pro turistiku ho neobjevili krvelační zlatokopové, ale obyčejní cestovatelé v tom i z hnutí hippies, proto  má město Dahab trochu jiného ducha než ohromná turistická centra Sharm el Sheikh nebo Hurghada. 

Dahab byl původně malá a úplně bezvýznamná vesnice beduínů – svoji atmosféru vděčí písečným zátokám obklopeným zahnutými palmami s žlutočerveným pohořím v pozadí. Mezi palmami se před zvídavým očkem schovávají i nižší budovy hotelů, různorodé obchůdky s předměty více či spíše méně užitečnými a restaurace. V restauracích na pláži se člověk může na polštářích oddávat relaxu při kávě a vodní dýmce po dni ztráveném příjemným potápěním. Typický arabský charakter městečka doplňují místní obyvatelé (kteří jsou vám schopni prodat i pouštní písek či sluneční paprsky, pokud se jen trochu necháte do této jejich práce či možná spíše pracovní zábavy vtáhnout), ovce a velbloudi.

Pobřeží Akabského Zálivu nabízí výtečné podmínky pro potápění a právě v okolí Dahabu se nachází známé potápěčské lokality jako Blue Hole, Islands a Canyon. Z Dahabu také vyjíždějí výpravy potápěčů na obtížněji přístupné, ale nádherné a nezničené lokality jako Ras Abu Gallum a Gabr el Bint.

Obecné Informace

Dahab leží na východním pobřeží Sinajského Poloostrova, 85 kilometrů vzdálen od letiště v Sharm el Sheikhu, 150 kilometrů od letiště v Eliatu a přibližně 600 kilometrů od Káhiry (6-7 hodin autobusem). V turistické čtvrti Dahabu, která se nazývá Masbet je vše na dosah ruky a možná i trošku blíže. V půlkilometrové vzdálenosti od hotelů najdete poštu, směnárny, velké množství obchodů všeho druhu, restaurace, internetové kavárny, telefony, prostě vše, co dnešní turista potřebuje. A samozřejmě, že zrovna v tomto místě nechybí potápěčské základny. V novém centru Dahabu, vzdáleném od turistické čtvrti asi tři kilometry jsou úřady, banka a pošta.

Dahab – Dovolená a ubytování

2 963 x přečteno

Comments are closed.