Legoland


Značku LEGO zná asi každý. Vznikla z dánských slov Leg Godt neboli v překladu, Hezky si hraj. Tato původně dřevěná hračka vznikla v roce 1932, ve 40. letech dostala plastovou podobu a začala dobývat svět. V dánském městě Billund má LEGO svoji fabriku, která v roce 1968 otevřela i svůj první zábavní park, který se jmenuje Legoland.

Dobrou náladu Legoland začne v návštěvníkovi vyvolávat hned na začátku, protože umístěn je v poklidné provinční zemědělské krajině (a to navzdory tomu, že fabrika Lega v Dánsku má  více jak dva tisíce zaměstnanců, takže jde o pěkný průmyslový kolos a ne nějakou malou dílničku). Cesta k zábavnímu parku je vroubena velkými kostkami LEGO, takže každému je jasné, kam se blíží.

Legoland v Dánsku se skládá z několika částí. Nejstarší z nich je tzv. Miniland. Zde najdete to pravé LEGO, jak si ho každý asi představuje. Významné světové stavby ve verzi mini, fungující plující lodě, přístavy, letiště atd. to je právě tato sekce. Pro mrňousy je zde oddíl Duplo, kde si budou moci otestovat svou oblíbenou stavebnici s dalšími dílky, které asi nemají. Další částí je Legoredo Town, kde se mladý (ale klidně i starší, LEGO je věčné) návštěvník vydá na Divoký západ a také pozoruje nebezpečnou zvěř na zdejším safari. Samozřejmě nebezpeční dravci jsou  …. také z kostiček. Díky Pirátům z Karibiku velkou oblibu má nyní i Piratland, který mimo jiné nabízí legáckou pirátskou loď nebo pirátskou jeskyni. Legoland má něco i pro milovníky temného ale i romantického středověku. Knights Kingdom, neboli království rytířů návštěvníky nejenom provede legáckou verzí doby cti a meče, ale také nám umožní velmi rychlou jízdu na draku – ti co nemají rádi rychlosti, toto si opravdu mohou odpustit. Adventure Land nabízí také rychlou a bláznivou jízdu ve vagóncích na několik stovek metrů dlouhé dráze, která je podobně jako drak rozhodně spíše jen pro skutečné milovníky adrenalinu.  A pro ty je také atrakcí Lego City, i když tam si asi užijí jen ty nejstarší děti a ty s nejpevnějším žaludkem. Pro zklidnění je možno vychutnat čtyřrozměrné kino, kde kromě obrazu budeme i cítit co se zrovna děje a v LEGO Mindstorm si zase může návštěvník vyzkoušet umění programátorů nebo zapařit nějakou novou herní produkci, z dílny tohoto známého výrobce kostek. Legoland je opravdu velkým zážitkem a kdo ho chce navštívit, měl by si na to rozhodně vyhradit celý den. A také přeci jen peněženku, protože jíst se musí a ceny zde (i když v Dánsku to zas není tak neobvyklé) nejsou rozhodně nejnižší.

2 209 x přečteno

Comments are closed.