Olinda


Olinda, ačkoliv má nyní téměř čtyři sta tisíc obyvatel, má stále něco ze svého kouzla koloniálního městečka. Leží na pobřeží Atlantského oceánu a je oprávněně považováno za jedno z nejhetčích měst v Brazílii.

Pokud někdo navštíví Olindu a budou ho zajímat hlavně pláže, tak ty nejlepší musí hledat severněji mimo město. Nejznámější a nejoblíbenější jsou Janga, Praia do O,  Praida do Pau, Amarelo a Praia do Conceicao, které jsou ve vzdálenosti do dvaceti kilometrů od Olindy. Městská doprava dováží zájemce až k pláži Praca do Carmo.

Návštěvu starého města je nejlepší začít na Praca do Carmo, kde se nachází i starý kostel Panny Marie z druhé poloviny šestnáctého století. Blízkou ulicí Rua de Sao Francisco se člověk rychle dostane ke klášteru z podobného období Convento Sao Francisco. Výborným výběrem je cesta na kopec Alto da Se, kde má člověk výtečný výhled na Recive a Olindu a také může navštívit kostel Igreja da Se z roku 1537. Kopec je velmi oblíbeným místem místních obyvatel, zvláště večer, kdy sem přichází jíst, pít a poslouchat muziku. Mezi další pamětihodnosti, které stojí za to vidět patří biskupský palác, ve kterém se dnes nachází muzeum církevního umění a muzeum moderního umění, které se paradoxně nachází v bývalém vězení inkvizice.

2 199 x přečteno

Comments are closed.