Baracoa


Baracoa je město v provincii Guantanamo ve východní Kubě ležící nad Atlantickým oceánem. Je nejstarším kubánským městem a je také z velké části osídleno původním obyvatelstvem ostrova neboli indiány z kmene Taino. Baracoa má kolem 70 tisíc obyvatel.

Baracoa byla založena v roce 1511 Diegem de Velazquez de Cuellara prvním guvernérem Kuby a plnila tehdy funkci hlavního města ostrova. V tomto okolí se také o dvacet let dříve objevil první středověký Evropan v Americe neboli Kryštof Kolumbus.

Město má velmi klidnou atmosféru, nikdo zde nikam nespěchá, uličky jsou lemovány hezkými nízkými domky které otáčí palmové háje. Křišťálově čisté moře až láká ke koupání. Baracoa klidně dokáže zabrat více jak jeden den, zvláště pokud se vám chce trochu navštívit i okolí. Z historických památek se za nejdůležitější považuje asi katedrálu Nuestra Senora de la Asuncion ve které můžete najít kříž La Cruz de la Parra, který je údajně tím samým křížem, který na Kubě vztyčil Kryštof Kolumbus při svém přistání.  Baracoa má také tři zachovalé španělské pevnosti Fuerte Matachin, Fuerte de la Punta a El Castillo de Sebouruco

2 336 x přečteno

Comments are closed.