Ostrov Korfu


Korfu je nejsevernější a také druhý největší z Jónských ostrovů. Tento ostrov má rozhlohu přibližně 580 kilometrů čtverečních, takže rozhodně nejde o nějakého kamenitého drobečka, je dlouhý 85 kilometrů a široký 18 kilometrů. Leží blízko Balkánského poloostrova, v nejužším místě ho odděluje od Albánie pouze mořská úžinka o šíři dva a půl kilometru. Celý ostrov omývá Jónské moře.

Korfu se také občas říká zelený ostrov čímž se velmi liší od jiných řeckých ostrovů. Vzbuzuje nadšení jak svým příjemným podnebím, tak architekturou tak i přírodou. Vystupuje na něm obrovské množství barev, od cypřišové zeleně přes zářící plantáže pomerančů a citronů až k zlaté barvě obilných lánů. Vše dobarvuje samozřejmě nádherné moře, které přechází od smaragdové zeleně až k hluboké blankytně modré. Nejkrásnější panoramata má ostrov Korfu na své severní části. Krásný výhled na celé Korfu je z hory Pantokrator (906 n. m.).

Turisté, ti co jsou zde ubytovaní, ale i ti co se na ostrov Korfu jen vypraví na výlet z nějakého jiného místa v Řecku, jezdí nejvíce navštěvovat palác Achillion, stavbu neoklasicistní s prvky apeninské renesance, který je vzdálen přibližně 12 kilometrů od města Korfu a leží poblíž vesničky Gastouri.  Byl vystaven v devatenáctém století, během druhé světové války byl v něm lazaret a nějaký čas bylo v něm i kasíno, které je známé z bondovky For Your Eyes Only (Přísně tajné). Palác obklopuje také nádherná zahrada s různými sochami, které jsou hlavně inspirovány bohatstvím námětů, jaké může dát řecká historie. Ostrov Korfu je výborné místo pro každého, kdo si chce trochu odpočinout od hluku a šumu a dovolenou prožít v klidu a relaxu a hlavně dává možnost i dosti jednoduché aktivní turistice. Každý kdo ho navštíví, velmi rychle pochopí, proč si toto místo velmi ráda vybírala pro svůj odpočinek rakouská císařovna Sissi (právě i s jejím jménem je spojen onen výše uvedený palác Achillion).

Korfu – Ubytování a dovolená

3 156 x přečteno

Comments are closed.