Ravda

Ravda je malé městečko a letovisko v Bulharsku položené přibližně tři kilometry od historického Nesebaru a pět kilometrů od velmi…

Ravda je malé městečko a letovisko v Bulharsku položené přibližně tři kilometry od historického Nesebaru a pět kilometrů od velmi oblíbeného moderního letoviska Sluneční Pobřeží. Ravda čítá přibližně 1800 stálých obyvatel. Město má pravidelné spojené s Burgasem i výše zmíněnými městy. Průměrná letní teplota v Ravdě se pohybuje kolem 22 stupňů Celsia.

Ravda se neustále rozvíjí, vznikají zde nové hotely i místa pro příjemný aktivní odpočinek. Pláže u hotelů jsou velmi dobře připravené na turisty – veřejné nejsou až tak atraktivní (voda je zde všude relativně čistá stejně jako i vzduch, protože v blízkosti se nenachází žádný větší průmysl). Kromě krásného moře jsou zde bazény, hřiště na plážový volejbal a tenisové kurty.  Z důvodu velkého počtu různých barů a diskoték se Ravda skvěle hodí pro bohatý noční život a proto je i oblíbená mezi mladšími turisty (navíc vše je za velmi dostupné ceny). Díky dobrému spojení se Slunečním Pobřežím spousta lidí bydlí v Ravdě, ale na pláže jezdí tam. Příroda a okolí nejsou zde příliš zajímavé.