Primorsko

Primorsko je přímořské letovisko v Bulharsku ležící u stop pohoří Strandža přibližně 50 kilometrů jižně od města Burgas, který mu i…

Primorsko je přímořské letovisko v Bulharsku ležící u stop pohoří Strandža přibližně 50 kilometrů jižně od města Burgas, který mu i zajišťuje letecké spojení se světem. Je tradičně oblíbenou turistickou destinací zvláště pro mladší turisty. Celkem v Primorsku žije více než tři tisíce stálých obyvatel a město patří k jedněm s největším růstem v Bulharsku. Je zde příjemné černomořské počasí a průměrné teploty v létě se pohybují kolem 27 stupňů.

Primorsko ja malebné místo ležící na nevelkém poloostrovu kombinující krásy moře, ústí řeky (Ďábelská – Diavolska) a dubových hájů. Příjemné ubytování zajišťují početné hotely, penzióny i soukromé byty a zábavu zas velké množství různých barů a tavern.  Na obou stranách města se nachází pláže a teplota vody dosahuje 25 stupňů. Je tu také menší rybářský přístav, ze kterého je možné se vypravit na projížďky lodkou nebo i lodí například po řece Ropotamo (s jejím národním parkem) nebo přímo do Sozopole.  Je zde také letní amfiteátr a hezký park s kouzelnými cestičkami ve starém pobřežním lesíku.  Primorsko je i známé díky své desetikilometrové pláži, která patří k nejdelším z celého Bulharska.  Rozhodně za návštěvu stojí i pět kilometrů vzdálený Beglik Taš, nedávno objevené posvátné místo Thráků. Tyto kamenné kruhy pochází někdy ze sedmého století před naším letopočtem.

Primorsko – Ubytování a dovolená