Kiten

Kiten je menší bulharské městečko položené na poloostrovu Urodviza blízko ústí řeky Orjaška (Karagač). Nachází se mezi Primorskem a Carevem…

Kiten je menší bulharské městečko položené na poloostrovu Urodviza blízko ústí řeky Orjaška (Karagač). Nachází se mezi Primorskem a Carevem a je vzdáleno 45 kilometrů jižně od Burgas a 26 kilometrů od Sozopole. Město obývá něco přes tisíc stálých obyvatel. Výhodou městečka Kiten je malebná zátočina s širokou a písečnou pláží. Není to sice nějaké veliké turistické centrum, ale i o zábavu je zde postaráno a člověk má možnost využít okolí pro pravidelné romantické procházky.

V Kitenu jsou dobré podmínky pro jachting a windsurfing a potřebnou výbavu je možno bez problémů získat přímo na místě. U hotelů jsou i hřiště, bazény nebo tenisové kurty. V městečku je i dostatek různých restaurací a barů, k nejpříjemnějším patří ty položené venku uprostřed zeleně. Milovníci nočního života si budou moci užít na zdejších diskotékách – Kiten překvapivě i přes to jak je malý žije téměř 24 hodin denně, pro fanoušky „blbnutí“ ve vodě jsou zde i tobogány. U pláže se nachází i řeka, která umožní zábavu rybářům nebo milovníkům jízdy na kajacích.