Bangkok


Hlavní město Thajska Bangkok je politickým, ekonomickým a kulturním centrem země. Má kolem deseti milionů obyvatel. Leží na řece Chao Phraya (říká se jí občas i řeka králů) blízko jejího ústí do moře, či přesněji do Thajského zálivu. Ta rozděluje Bangkok na dvě části – Thonburi na západním a Krung Thep na východním břehu.

Bangkok je dokonalým příkladem sociálních kontrastů, tak obvyklých v jihovýchodní Asii, kde hned vedle moderních krásných mrakodrapů žijí lidé tak chudí, že si to středoevropan ani příliš nedokáže představit. Podobně jako jiná velká města i v Bangkoku se různé části specializují na něco jiného. Většina hlavních hotelů leží ve čtvrtích Sukhumvit a Silon, kde se také nachází spousta restaurací, obchodů, moderních administrativních center a mnoho jiných pro turistu užitečných věcí. Těsně vedle se nachází také většina velvyslanectví zemí se kterými Thajsko udržuje diplomatické vztahy. Asi nejznámější místo pro noční zábavy je Pat Pong, který přez den je sice centrem obchodu, ale v noci to tady žije v mnoha klubech, diskotékách a barech. Rezidence panovníka, hodně buddhistických chrámů, vládní a politické budovy se nachází v severozápadní části města. Ve středu Bangkoku je také velmi zajímavá čínská čtvrť Yommarat.

Bangkok je městem, které nikdy nespí. Z každodenní práce se večer přerodí na místo světel, šumu a zábavy. Je to pravděpodobně nejrušnější noční centrum v celé Asii. Ale i přes tento bohatý a veselý život jsou místní obyvatelé spíše konzervativnější, zvláště pokud jde o styl oblékání. Proto je dobré se přizpůsobit místním zvykům, zvláště pokud chceme navštěvovat místa pro ně důležitá jako například svatyně.

2 784 x přečteno

Comments are closed.