Sozopol


Sozopol je historické město v Bulharsku ležící na pobřeží Černého moře přibližně 15 kilometrů jižně od Burgasu. Kouzlo města spočívá v kombinaci velmi slušně rozvinuté turistické základny s historickými památkami, které sahají až k Thrákům, Řekům a Římanům. Sozopol se kdysi jmenoval Apollonia a toto jméno má i známý filmový festival, který se zde odbývá v srpnu.

Pláže v Sozopolu jsou čisté, písečné a široké. Jižní pláž se nachází u modernější části města, je obklopena moderními hotely a různými turistickými atrakcemi. Není tu až tak rušno jako v jiných letoviscích, proto není problém si najít na pláži místo bez obav o nedostatek soukromí. Krásně čisté moře láká ke koupání a ve zdejších zátočinách lze najít velmi dobrá místa pro potápění. Kdo se neumí potápět, může se to zde naučit a využít služeb zdejší školy potápění.

V Sozopolu je hodně diskoték a hospůdek, ve kterých se lze příjemně pobavit jak se známými tak i s přátelskými místními. Hned při pláži se nachází spousta restaurací, které nabízejí lokální speciality, ryby a dary moře. Zajímavý baro-restaurant je Vjatarna Melnica – větrný mlýn. Kromě zajímavé atmosféry a tradičních bulharských jídel jsou zde večer koncerty a výstupy folklórních souborů.

Kdo nechce ležet jen celý den na pláži, tak se může vypravit na návštěvu města a kouknout na historické památky. Sozopol má kouzelné úzké klikatící se uličky, lemované krásnými východními domy. K nejzajímavějším památkám patří různé církevní stavby jako například Kaple svaté Neděle nebo Kostel Bohorodičky. Stojí za to navštívit i Archeologické muzeum nebo zajet si lodí na blízké ostrovy svatého Petra a Ivana, které leží severozápadně od Sozopolu.

Sozopol – dovolená a ubytování

3 362 x přečteno

Comments are closed.