Bibione

Bibione je přímořské letovisko v severní Itálii v provincii Benátsko, leží přibližně na půl cesti mezi Terstem a Benátkami.  Čítá…

Bibione je přímořské letovisko v severní Itálii v provincii Benátsko, leží přibližně na půl cesti mezi Terstem a Benátkami.  Čítá přibližně dva tisíce stálých obyvatel, ale z důvodu velké turistické oblíbenosti v létě je zde mnohonásobně více lidí. Bibione je mladým místem, v historii neodehrávalo nějakou úlohu, do povědomí se začalo dostávat až v 60. letech, kdy bylo oficiálně uznáno za přímořské letovisko. 

Bibione má čtyři čtvrti, nejklidnější je moderní část města s majákem Lido dei Pini, nejvíce diskoték a restaurací má největší Spiaggia, pláže a piniový háj nabízí Lido del Sole, ale nejhezčí koupání je asi v nejjižnější čtvrti Pineda. Bibione je ideální pro rodiny z dětmi, má krásné promenády, přírodní termální lázně, velké množství restaurací a obchodů. Umožňuje příjemný odpočinek bez nutnosti vzdát se vymožeností moderního života. Bibione má velmi příjemné počasí, které umožňuje koupání od května až do září. Pláž je široká, písečná a přibližně deset kilometrů dlouhá – v Itálii patří k jedněm z největších. Bonusem je, že koupání zde má vysoký mezinárodně hodnocený standard, čili voda splňuje všechna biologická a zdravotní kritéria. Milovníci sportů si v Bibione také přijdou na své, kromě možnosti využívat moře na prkně či na jachtách, lze se vyžít i na tenisových kurtech nebo si zahrát golf. A kdo nechce jen lenošit na pláži, tak může rychle navštívit jiná zajímavá města jako Benátky, Terst, Veronu nebo Padovu.