Rimini

Rimini, ležící u pobřeží Jaderského moře v regionu Emilia Romagna, je jednou z oblíbených turistických destinací v Itálii. Samo město…

Rimini, ležící u pobřeží Jaderského moře v regionu Emilia Romagna, je jednou z oblíbených turistických destinací v Itálii. Samo město má kolem 140 tisíc obyvatel. Historicky bylo Rimini důležitým obchodním centrem na pobřeží Itálie s neustálými kontakty s Řeckem a balkánskými státy.  

Rimini si turisté oblíbili hlavně z důvodů pláží, které jsou velké, písečné a poklidně se svažující do moře a také proto, že nabízí spoustu vedlejších atrakcí. Je ideálním městem pro ty, kteří na dovolené si dopřávají i různé další radovánky kromě lenošení u moře. Krom jiného je také výbornou základnou pro cesty jak po moři tak do dalších známých italských měst jako Benátky, Ravenna, Řím nebo Florencie. Rimini má také pověst města, které nikdy nespí a to mimo jiné proto, že na zdejších diskotékách se dá trávit čas do rána a hospůdky či vinárny jsou velmi dlouho pohostinné.

Ačkoliv je Rimini rozhlehlé a oblíbené, tak své si v něm mohou užít i ti, kteří si cení spíše klid o dovolené, protože je zde opravdu velké množství pláží a v tom samozřejmě i takové, kde není příliš přeplněno. Město samo skýtá velmi zajímavou kombinaci staré architektury, zřícenin, novodobých staveb, hotelů a nákupních center a ačkoliv nejznámější body jsou plné turistů, tak je v něm mnoho zákoutí, která spíše poklidně dřímou, zvláště během dne. V menších rybářských čtvrtích velkou atrakcí jsou rybářská tržiště, kde můžeme jak obdivovat tak koupit vše co Jaderské moře nabízí. A večer jedním ze zajímavějších míst je molo a krásný výhled na západ slunce. Památky z doby antického Říma se v Rimini nachází v historické čtvrti Piazza Cavour, k nejvýznamnějším patří Augustova brána a most císaře Tiberia, který sice dnes slouží jen pěším ale ještě nedávno tento dva tisíce let starý skvost byl používán pro normální dopravu.