Ostrov Capri


Ostrov Capri leží v Itálii blízko poloostrova Sorrentine v jižní části Neapolského zálivu. Je přibližně deset kilometrů čtverečních veliký a žije na něm kolem 12 tisíc obyvatel. Capri je ostrov který je velmi oblíbenou destinací dokonce od dob římských a novou popularitu získal v posledních dvou stoletích. Také proto se mu ale část lidí vyhýbá, zvláště ti, kteří si na dovolené cení spíše klid a málo lidí.

V dobách římského impéria Capri si velmi oblíbil nejdříve císař Augustus a po něm dokonce Tiberius na čas z ostrova udělal de facto hlavní město říše, kde se oddával radovánkám a stát řídil jen na dálku, v Římě vše železnou rukou ovládal Seianus. Po odchodu Římanů Capri nebylo nijak významné až do 19. století, kdy návštěvníky začala přitahovat nepředstavitelná krása Modré jeskyně. Ostrov se stal oblíbeným místem mnoha spisovatelů i v době moderní Itálie – mezi nimiž byl i G. B. Shaw či Graham Greene – a dokonce ho na začátku dvacátého století navštívil Lenin díky pozvánce Maxima Gorkého.

Nejvíce lidí na Capri je v letním období neboli v srpnu a červenci. Tehdy zvláště o víkendech je zde mírně přeplněno. Ale navzdory negativní pověsti, není to tak strašné jak by se mohlo zdát a lze zdejší situaci porovnat i s ostrovem Ischia či jinými oblíbenými italskými letovisky. Relativně cenově přístupně ubytování lze vždy sehnat v Anacapri a pokud se člověk nechce přímo ubytovat na Capri, tak může při návštěvě Itálie zde strávit například jeden den na nějakém zájezdu – spojení s Itálií zajišťují rychlé a pravidelné trajekty do Neapole a Sorrenta.

8 481 x přečteno

Comments are closed.