Bucegi


Rumunské hory Bucegi jsou rájem pro nadšence chození po horách, kteří se chystají na nějakou náročnější túru a hledají místo, kde by mohli nabrat kondičku. Jsou velmi dobře značené, takže zde téměř nelze zabloudit a je zde dostatek horských chat (zvaných cabana) , které nabízí nocleh a stravu milovníkům chození po horách i lyžařům po celičký rok.

Jediné větší nebezpečí v horách Bucegi je počasí. Zimy jsou dost ostré, sníh do jednoho metru dokáže mizet až někdy v květnu a v létě se často vyskytují prudké bouřky. Jednodenní výlety například ze Sinaie nevyžadují nějaké větší vybavení, ale ten kdo plánuje přespat mimo horskou chatu, by se měl dobře vybavit jídlem, vodou a teplým oblečením – jídlo konec konců stojí za to mít při sobě i když člověk plánuje přespávání na chatách.

Méně náročná trasa je například lanovkou ze Sinaie na chatu Miorita, která leží ve výšce 1957 metrů a tam se vypravit na cestu na chatu Piatra Arsa, cesta zabere hodinu a půl. Poté další hodinu trvá cesta na chatu Babele a z ní sjet do Busteni. Náročnější možnost je pokračovat později pěšky až do Branu a z něho se pak například dopravit autobusem do Brašova. Z Babele je ale nutno vyrazit brzy ráno, jinak a nebo v případě horšího počasí stojí za to přespat na chatě Omul (leží u vrcholu nejvyšší hory Omul, která měří 2505 metrů – z jeho vrcholku se do Branu velmi kouzelnou cestou schází přibližně šest hodin).

3 214 x přečteno

Comments are closed.