Krabi


Krabi je hlavním městem stejnojmenné provincie na jihozápadním pobřeží Thajska. Leží u ústí řeky Krabi do Adamanského moře. Není příliš velké, žije v něm kolem 25 tisíc obyvatel. Mezinárodní spojení zajišťuje zdejší letiště ležící západně od města. Krabi je velmi často používáno jako základní výchozí bod pro další cestu na okolní ostrovy jako Phi Phi, Phuket nebo Ko Lanta. Ale i ve svém okolí má několik velmi oblíbených turistických destinací.

Město nemá příliš dlouhou historii (ale z druhé strany v regionu se nachází stopy lidského osídlení starší 30. tisíc let). Jistý význam začalo odehrávat před přibližně dvěmi sty lety a to jako „zásobárna slonů“ pro Bangkok. Status města sloučením původních tří sídel získalo v roce 1872. Dnes už svojí roli v dodávání slonů neplní je spíše turistickým centrem a také tomu pomáhá i každoroční Adamanský festival na zahájení hlavní turistické sezóny na přelomu října a listopadu.

Ve městě se stojí za to na chvíli zadržet, už jen proto, aby člověk mohl obdivovat jeho krásnou polohu podéle západního břehu stejnojmenné řeky a na obzoru výhled doplňují monumentální vápencové skály stoupající z moře. Jistou atrakcí zde je kromě krásné promenády podél moře, kde je spousta malých obchůdků, je i zdejší trh, kde se večer stravují místní obyvatelé.

Nejznámější v okolí jsou dvě pláže Ao Phra Nang a Railay Beach. Ao Phra Nang je vlastně malým městečkem – stačí třicet minut na projití ho z jednoho konce na druhý. Poblíž leží Railay Beach, která se nachází na konci malého poloostrova. Nejsou u ní žádné asfaltové cesty nebo rušná doprava, takže člověk může mít díky krásným bílým plážím, ostrým vápencovým útesům, jeskyním, vyhlídkám a přírodě pocit, že se nachází zrovna v ráji.

3 142 x přečteno

One Response to “Krabi”

  1. radek Says:

    tady je také hezký článek o Thajsku

    http://www.cestovatelskyblog.cz/blog.php?blog=thajsko&clanek=53