Phi Phi


Ko Phi Phi (také Koh Phi Phi) neboli ostrovy Phi Phi se nachází blízko jihozápadního pobřeží Thajska a ostrova Phuket.  Jsou součástí provincie Krabi. Počasí zde je tropické a de facto jsou zde pouze dvě roční období, horké (od ledna do dubna) a dešťové (od května do prosince), průměrné teploty se pohybují od 25 do 32 stupňů. Souostroví se skládá z šesti ostrovů (z důvodu své krásy je také Národním parkem), ale jen dva jsou významnější, zbytek jsou de facto jen vápencové skály čnící z moře.  Spojení se světem zaručují pravidelné trajekty do Krabi, Phuketu, Ao Nang a Ko Lanty.  

Ko Phi Phi Don, je největším ostrovem celého souostroví a také jediným, na kterém žije stálé osídlení. Jsou to dvě velké vápencové skály, bujně porostlé vegetací a čnící z moře spojené úzkým průsmykem s písečnými plážemi na obou stranách. Tento ostrov je považován za jeden z nejkrásnějších v celém Thajsku, co také využil turistický průmysl. Je na něm spousta výborných hotelů, bungalovů, barů, diskoték, restaurací a vše podporují krásné pláže a tyrkysová voda. Klidnější pobyt a méně navštěvované pláže jsou v severní části ostrova. Kromě plavání, opalování a nočních zábav jsou zde slušné podmínky pro potápění a horolezectví.

Ko Phi Phi Leh je druhým největším ostrovem, ale nemá stálé osídlení a také na něm nejsou zatím žádné hotely. Ale z důvodu svých krásných pláží a romantické zátoky Maya Bay (ostrov je vlastně jen kruhem vápencových skal) je často navštěvován turisty z Ko Phi Phi Donu. Tato zátoka tak okouzlila filmaře, že zde byl natáčen i film Pláž s Leonardem di Capriem. Samotné natáčení vzbudilo dost kontroverzí, protože štáb upravoval okolí tak, aby vypadalo ještě dokonaleji, co se neobešlo i bez vykácení nějakých stromů a pošiřování pláže. Ale většinu těchto změn „vyčistilo“ tsunami.

Phi Phi v Thajsku – dovolená a ubytování

2 809 x přečteno

Comments are closed.