Lázně Sarvar


Sarvar je kouzelné dnes hlavně lázeňské město v západním Maďarsku. Dnes v něm žije kolem 15 tisíc obyvatel. Turisté Sarvar navštěvují hlavně pro jeho termální prameny.

Atmosféra, kterou vytváří protékající městem řeka Raba, jezera a okolní lesy vytváří tu správnou klidnou atmosféru, jakou lázně potřebují. Pro přilákání turistů zde byl navíc vystaven jeden z nejmodernějších lázeňských komplexů, Sarvar Spa. Royal Spa patří k osmičce nejlepších lázní v celé Evropě. Má mnoho termálních bazénů (které jsou obohaceny o benátský nebo pirátský motiv). Lázně jsou zaměřeny jak na jednotlivce, tak na rodiny. Dá se zde najít jak klid tak i docela příjemný noční život.  Lázně za svojí popularitu vděčí různým typům termálních pramenů. Jeden, výrazně slaný termální pramen vyvěrá z hloubky až dva kilometry a má teplotu 83 stupňů – z tohoto pramene se získávají slavné sarvarské krystalky.  Druhý termální pramen má teplotu 43 stupňů, vyvěrá z hloubky větší jak jeden kilometr a je hlavním zdrojem vody v zdejších léčivých bazénech.

Sarvar to jsou sice hlavně lázně (a to relativně mladé, vrty jsou až z druhé poloviny 20. století), ale je zde také jedna fenomenální historická památka – město ležící na kupecké stezce odehrávalo jistou roli již v antickém období, jakou je zdejší velmi hezky zrekonstruovaný hrad Nadasdy. Kolem hradu je také velmi hezký park a arboretum plné vzácných stromů a křovisk.

2 220 x přečteno

Comments are closed.