Ostrov Ischia

Ischia je největší ostrov v Neapolském zálivu. Rozkládá se na ploše přibližně 46 kilometrů čtverečních a má zhruba 10 kilometrů…

Ischia je největší ostrov v Neapolském zálivu. Rozkládá se na ploše přibližně 46 kilometrů čtverečních a má zhruba 10 kilometrů na délku a 7 kilometrů na šířku, žije na něm kolem 60 tisíc obyvatel. Ischia leží přibližně 33 kilometrů od neapolského přístavu. Ostrov je sopečného původu a vynořuje se z moře v podobě řady špičatějších zelených pahorků. Ostrov Ischia je v sezóně velmi oblíben mezi turisty z celé Evropy, kteří využívají na dovolené nejen zdejší moře a hotely, ale zvláště v oblibě jsou zde termální prameny a léčivé horké písky.

Podle některých turistů Ischia sice není tak krásná jako blízký ostrov Capri, ale kdo si cení krásy přírody a občas i trochu klidu tak ji ocení mnohem více. Milovníci klidných procházek si zde mohou vyrazit do hornatého vnitra ostrova a kdo má rád květiny, tak bezpodmínečně musí navštívit botanickou zahradu La Mortella založenou britským skladatelem Williamem Waltonem, který dnes vede jeho dcera Susan. A celý ostrov je nádherně zelený a voní po květinách a koření.

Ischia je také ideální pro každého, kdo si chce poležet na vyhřáté pláži, ale mít i bohatý večerní život a zároveň mít možnost navštívit často nedalekou Neapol a z ní případně vyrážet na cesty po pevnině. Vesuv a Pompeje se samy nabízejí. S pevninou  je ostrov spojen pravidelnou a častou trajektovou dopravou.