Slunečné pobřeží


Slunečné pobřeží je největším  a nejstarším (jeho výstavba začala v druhé polovině padesátých let minulého století) mořským letoviskem v Bulharsku. Vzniklo na místě, kde ve starověku existovaly studny zásobující vodou Neseber – ten je de facto se Slunečným pobřežím spojen.  Leží ponořené v zeleni a z turistického hlediska je velmi dobře rozvinuté, má velké množství hotelů (ubytování je na dovolené možné i v pronajatých apartmánech) a také klubů, kaváren, diskoték a restaurací. 

Ze severu je Slunečné pobřeží kryto pásem hor a spojení hor a krásné zátoky umožňuje každodenní pastvu pro oči. Kromě zeleně a nádherné polohy je jistě i výhodou velmi dobré spojení do Burgas (ten je vzdálen pouhých 36 kilometrů) a do mírně vzdálenější Varny. Jedinou vadou je klasická socreálná architektura, ale i to se v posledních letech zlepšuje. Pláž má Slunečné pobřeží osm kilometrů dlouhou a až sto metrů širokou, pláž má krásný jemný písek a je příjemně zvlněná a také často a dobře čištěná – i voda je zde čistá, letovisko bylo oceněno Modrou vlajkou.  Slunečné pobřeží je velmi oblíbené u rodin s dětmi, protože pláž sestupuje do moře velmi poklidně (a ti úplně nejmenší mohou trávit čas v bazéncích), je zde dostatek hřišť a restaurace jsou přivyklé na drobné ale hladové strávníky.

Kdo se nebude chtít vydat na výpravy po okolí nebo se mu nebude chtít přejít do Neseberu, ale také bude už trochu unaven dlouhým sluněním, tak se může vypravit do města na nákupy a to jak do obchodních center, tak na klasický bulharský bazárek, tam kromě obvyklých památek by měl člověk vyzkoušet nějaké místní potraviny.

4 816 x přečteno

Comments are closed.