Tabarka


Tabarka má velmi originální ráz krajiny, malebné skalnaté pobřeží a zalesněné vršky.  Je to pobřežní město v severozápadním Tunisku poblíž hranic s Alžírskem. Je známá lovením korálů, jazzovým festivalem který se koná na začátku léta a samozřejmě jako oblíbená turistická destinace.

Tabarka byla nejdříve město v Numidii, pak se stala Římskou kolonií a sloužila hlavně jako přístav pro dopravu mramoru. Později přešla do rukou Vandalů, kteří zde založili klášter (u sklonku panování Říma zde bylo biskupství). Na ostrůvku Tabarka postavili pevnost Janované (její zbytky je možno navštívit), kteří se domluvili s Osmanskou říší a od 16. do 18. století měli v ní vojenskou posádku a Tabarku využívali pro lov korálů. Později přešla do rukou autonomního Tunisu, který byl začleněn do francouzské koloniální říše. Před získáním nezávislosti byl zde umístěn v exilu prezident zakladatel Habib Bourgiba.

 Tabarku si velmi oblíbili potápěči a milovníci korálů. Kolem poloostrova se nachází dvacet krásných míst na potápění. Nejkrásnější korálové útesy se nacházejí v Národním Mořském Parku a v okolí skalnatých ostrůvků La Galite. Nejoblíbenější jsou: Holubí jeskyně – hloubka 3-12 metrů, výborná pro začátečníky, spousta malých rybek a skalnaté dno, Poloostrov Tabarka – hloubka 3-20 metrů, velmi bohatá fauna a flóra, Poloostrov Gallina – hloubka 10- 20 metrů, velmi zajímavý a nepříliš častý černý korál. Pro ty co se nepotápí je Tabarka příjemným místem pro odpočinek, protože pláže nebývají tak přecpané jako v jiných místech Tuniska. A stejně jako voda jsou krásně čisté. A i milovníci dnes tak módního golfu si mohou přijít na své na hřišti s 18 jamkami, které se rozkládá v 270 akrovém lesíku.

Tabarka – Dovolená a Ubytování

2 983 x přečteno

Comments are closed.